Blog Baltdentica dla stomatologów

 

Nasz blog ma być skarbnicą wiedzy z zakresu biznesu oraz aktów prawnych obowiązujących na stomatologicznym rynku zdrowia.

 
październik
03 '17

Gdy starość nie jest szczęśliwa

Barbara

Barbara

W naszym społeczeństwie starość niestety cały czas stanowi pewne tabu. Dużo mówi się o dzieciach, o ich potrzebach i sposobach na najlepszą opiekę. Istnieje mnóstwo blogów parentingowych, każdego roku pojawia się coraz więcej poradników dla młodych mam i ojców.
Interesujemy się ludźmi małymi i młodymi - dla nich przeznaczonych jest wiele atrakcji, lokali, zajęć. Nic dziwnego, że w społeczeństwie, które tak gloryfikuje młodość ludzie bardzo boją się i próbują uniknąć starości. Coś, co jest wpisane w naturę tego świata staje się nagle wypierane i jawi się jako coś złego. Nie tylko walczymy z upływem czasu, ale w pewnym stopniu odrzucamy osoby, które już on dotknął. Osoby w wieku emerytalnym coraz częściej czują się niepotrzebne i bezwartościowe. 
Wiele z nich moment zakończenia aktywności zawodowej podświadomie uważa za zakończenie życia. Ludzie starsi coraz częściej interpretują ogólne społeczne nastawienie wobec nich, jako znak, że są już tylko ciężarem. Od takiego przekonania jest już niedaleko do popadnięcia w depresję często połączoną z Alzheimerem czy inną chorobą typową dla starości. Całe szczęście psychiatria wieku podeszłego jest w stanie pomóc osobom, które czują, że ich życie już się skończyło. Bardzo często pomagają w tym leki połączone z psychoterapią. Łatwo jest znaleźć gabinet, który nam pomoże, najważniejsze to przyznać, że problem istnieje. Np. jeśli mieszkamy w Łodzi możemy sprawdzić w internecie ranking psychiatrów i psychoterapeutów w Łodzi, aby trafić na fachowca. Jeśli nie obsługujemy komputera wystarczy zapytać w swojej przychodni o dobry gabinet psychiatryczny w Łodzi.
Dowiedz się więcej tutaj

lekarz
terapia
łódź
psychoterapia

frazy kluczowe: lekarz, terapia, łódź, psychoterapia


 

Warto zobaczyć

Leczenie, Zdrowie, Apteki, Lekarz, Medycyna, Psychoterapia, Sport

Piszą na tym blogu

Joanna, Karolina, Marzena

Archiwum

Marzec 2018, Luty 2018, Listopad 2017, Październik 2017, Wrzesień 2017