Blog Baltdentica dla stomatologów

 

Nasz blog ma być skarbnicą wiedzy z zakresu biznesu oraz aktów prawnych obowiązujących na stomatologicznym rynku zdrowia.

 
październik
30 '17

Jak zaradzić żylakom?

Karolina

Karolina

Żylaki to zmora, a konkretniej: żylaki kończyn dolnych, czyli nóg. Są one szczególnie dotkliwe dla osób w średnim wieku, przede wszystkim kobiet, ale również mężczyzn. To poszerzenia żył, które są poskręcane i wydłużone, i nie wracają do swojego kształtu - skóra nad nimi jest cienka, a spod niej widoczne są nabrzmiałe żyły. 
Przy siedzącym trybie życia, małej ilości ruchu i, co za tym idzie, słabych mięśniach, jesteśmy najbardziej narażeni na żylaki (choć, oczywiście, u niektórych osób pojawiają się one ze względu na genetykę). Zanim będziemy musieli leczyć żylaki, najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie - unikanie zakładania nogi na nogę, aby nie utrudniać dopływu krwi, ćwiczenia mięśni łydek (np. wspinaczka lub chociaż poruszanie nogami, kiedy długo stoimy czy siedzimy), nienoszenie obcisłych ubrań (skarpetek, spodni) oraz chłodne prysznice zamiast gorących kąpieli. Również nadwaga i hormony mogą mieć wpływ na powstawanie żylaków, więc zalecane jest dbanie o sylwetkę, niespożywanie zbyt dużej ilości soli i tłustych potraw, a także, jeśli nam szkodzą, odstawienie tabletek antykoncepcyjnych. 
Dowiedz się więcej o żylakach i leczeniu operacyjnym na stronie: http://klinikavenamed.pl
Podsumowując, możemy stwierdzić, że żylakom sprzyjają przede wszystkim: genetyka, hormony (stąd żylaki u kobiet po ciążach), brak ruchu, ciągłe stanie, noszenie nieodpowiednich ubrań (i butów na wysokich obcasach) oraz nieodpowiednie odżywianie się, a także, co ciekawe, nałogi (papierosy i alkohol). Jak leczyć? Leczenie żylaków kończyn dolnych nie jest proste, dlatego lepiej zapobiegać, jednak, jeśli to nam się nie uda - najlepszy jest sport, np. pływanie, taniec, rozciąganie. Odradza się sportów siłowych, gry w tenisa, narciarstwa, siatkówki, koszykówki i kajakarstwa. Niestety, w skrajnych przypadkach może być konieczna operacja na żylaki.

zdrowie
uroda
medycyna
leczenie
żylaki

frazy kluczowe: zdrowie, uroda, medycyna, leczenie, żylaki


 

Warto zobaczyć

Leczenie, Zdrowie, Apteki, Lekarz, Medycyna, Psychoterapia, Sport

Piszą na tym blogu

Joanna, Karolina, Marzena

Archiwum

Marzec 2018, Luty 2018, Listopad 2017, Październik 2017, Wrzesień 2017