Blog Baltdentica dla stomatologów

 

Nasz blog ma być skarbnicą wiedzy z zakresu biznesu oraz aktów prawnych obowiązujących na stomatologicznym rynku zdrowia.

 
październik
31 '17

Kompleksowa opieka stomatologiczna

Karolina

Karolina

Pod opieką stomatologa powinniśmy pozostawać przez całe nasze życie. Ważne jest rozpoczęcie regularnych wizyt kontrolnych już u najmłodszych dzieci i późniejsza ich kontynuacja. Tylko ciągłe sprawdzanie stanu naszego uzębienia, zapewni nam zdrowy i piękny uśmiech, a także pozwoli uniknąć bólu i innych nieprzyjemnych dolegliwości.  
Dentysta np taki z Impla Dent jest specjalistą, u którego powinniśmy rozpocząć dbanie o nasze uzębienie. Sprawdzi on stan zębów, ewentualną obecność ubytków lub innych schorzeń dotyczących jamy ustnej.
Regularne kontrole pozwolą nam uniknąć skomplikowanego leczenia zaniedbanych zębów i zacząć terapię, już przy pierwszych objawach, które mogą być przez nas niezauważane. Jeżeli dentysta stwierdzi bardziej skomplikowany problem, może skierować nas do innego specjalisty, które zajmuje się konkretnym zagadnieniem. U dzieci najczęściej będzie to problem krzywego zgryzu, który ma nie tylko znaczenie estetyczne, ale też zdrowotne. W takim wypadku, ortodonta dobierze odpowiedni aparat lub inne metody skorygowania nieprawidłowego uzębienia. Jeżeli nasz dentysta podczas wizyty zwróci uwagę na konieczność wizyty u ortodonty, nie powinniśmy tego lekceważyć. Leczenie takich nieprawidłowości w wieku dziecięcym jest o wiele łatwiejsze, niż u pacjentów dorosłych. Jeżeli nasze uzębienie posiada już braki, rozwiązaniem będzie protetyka zębów. 

Niezależenie czy chcemy uzupełnić pojedyncze zęby, czy potrzebujemy całkowitej protezy, możemy udać się do protetyka, w celu dobrania najbardziej odpowiedniej dla nas metody sztucznego uzupełnienia uzębienia. Zaniedbanie takiej sytuacji, może doprowadzić do rozchwiania pozostałych zębów, a nawet ich utraty. Dlatego jeśli straciliśmy zęby, nie powinniśmy zwlekać z ich uzupełnieniem. Kompleksowa opieka stomatologiczna zapewni nam zdrowie i pozwoli uniknąć powikłań, wywoływanych zaniedbanymi zębami. Liczba państwowych i prywatnych gabinetów jest tak duża, że z pewnością znajdziemy specjalistę, dzięki któremu wizyty nie będą dla nas stresujące, a my zyskamy pewność, że nasze zdrowie nie jest zagrożone.

dentysta
ortodonta
protetyka zębów

frazy kluczowe: dentysta, ortodonta, protetyka zębów


 

Warto zobaczyć

Leczenie, Zdrowie, Apteki, Lekarz, Medycyna, Psychoterapia, Sport

Piszą na tym blogu

Joanna, Karolina, Marzena

Archiwum

Marzec 2018, Luty 2018, Listopad 2017, Październik 2017, Wrzesień 2017