Blog Baltdentica dla stomatologów

 

Nasz blog ma być skarbnicą wiedzy z zakresu biznesu oraz aktów prawnych obowiązujących na stomatologicznym rynku zdrowia.

 
listopad
29 '17

Leczenie depresji dziecięcej

Leczenie depresji dziecięcej

(...) Depresja to choroba, która może dotknąć nie tylko dorosłych i młodzież, ale także dzieci. Dość zresztą powiedzieć, że w Polsce choruje na nią ok. 2 procent maluchów, z czego tylko niecałe 10 000 zostało poddanych leczeniu. Oczywiście jest to zagadnienie skomplikowane, o czym świadczy np. to, że depresja dziecięca nie została sklasyfikowana jako jednostka chorobowa i wielu lekarzy w ogóle nie wie, że może takową, jako specyficzną i charakterystyczną dla dzieci, podejrzewać. Aby leczenie depresji dziecięcej w ogóle rozpocząć, trzeba wiedzieć, jakie są jej pierwsze objawy. Te jednak są (...)

Artykuły: leczenie, lublin, psychiatra

 
październik
30 '17

Jak zaradzić żylakom?

Jak zaradzić żylakom?

(...) Żylaki to zmora, a konkretniej: żylaki kończyn dolnych, czyli nóg. Są one szczególnie dotkliwe dla osób w średnim wieku, przede wszystkim kobiet, ale również mężczyzn. To poszerzenia żył, które są poskręcane i wydłużone, i nie wracają do swojego kształtu - skóra nad nimi jest cienka, a spod niej widoczne są nabrzmiałe żyły. Przy siedzącym trybie życia, małej (...)

Artykuły: leczenie, medycyna, uroda, zdrowie, żylaki

 
październik
16 '17

Zabiegi rehabilitacyjne? Tylko w Resurs

Zabiegi rehabilitacyjne? Tylko w Resurs

(...) długo cierpią i nie leczą się, inni szukają wyjścia z problemu, udając się do specjalistów. Wiele dolegliwości związanych z układem kostnym, stawami, kręgosłupem leczy się specjalistycznymi zabiegami. Zabiegi typu fala uderzeniowa są (...)

Artykuły: apteki, leczenie, przychodnia, rehabilitacja, resurs, wrocław, zdrowie

 
październik
04 '17

Nie daj się chorobom prostaty

Nie daj się chorobom prostaty

(...) młodszych panów często utrudnia również współżycie seksualne, co bardzo deprymuje mężczyzn, którzy nie chcą rezygnować z tej przyjemności.Warto więc zadbać odpowiednio wcześnie, by urologia choroby prostaty nie pojawiały się. Panowie muszą więc wykonywać (...)

Artykuły: apteki, leczenie, lekarstwa, prostata, rak, urologia