Blog Baltdentica dla stomatologów

 

Nasz blog ma być skarbnicą wiedzy z zakresu biznesu oraz aktów prawnych obowiązujących na stomatologicznym rynku zdrowia.

 
marzec
14 '18

Walka z rumieniem

Walka z rumieniem

(...) innymi rumień dłoni, rumień wędrujący oraz rumień trwały. Skuteczne w walce z tą chorobą jest laserowe zamykanie naczynek krwionośnych. Jest to w pełni bezbolesny i nieinwazyjny dla naskórka zabieg. Żeby osiągnąć pożądane efekty należy poddać się serii zabiegów, polecana jest seria od trzech do sześciu zabiegów, powtarzana co trzy, cztery tygodnie. Skóra po zabiegu wymagać będzie od pacjentki (...)

Artykuły: estetyka, kosmetyki, leczenie, medycyna, uroda, wizerunek

 
listopad
29 '17

Leczenie depresji dziecięcej

Leczenie depresji dziecięcej

(...) Depresja to choroba, która może dotknąć nie tylko dorosłych i młodzież, ale także dzieci. Dość zresztą powiedzieć, że w Polsce choruje na nią ok. 2 procent maluchów, z czego tylko niecałe 10 000 zostało poddanych leczeniu. Oczywiście jest to zagadnienie skomplikowane, o czym świadczy np. to, że depresja dziecięca nie została sklasyfikowana jako jednostka chorobowa i wielu lekarzy w ogóle nie wie, że może takową, jako specyficzną i charakterystyczną dla dzieci, podejrzewać. Aby leczenie depresji dziecięcej w ogóle rozpocząć, trzeba wiedzieć, jakie są jej pierwsze objawy. Te jednak są (...)

Artykuły: leczenie, lublin, psychiatra

 
październik
30 '17

Jak zaradzić żylakom?

Jak zaradzić żylakom?

(...) Żylaki to zmora, a konkretniej: żylaki kończyn dolnych, czyli nóg. Są one szczególnie dotkliwe dla osób w średnim wieku, przede wszystkim kobiet, ale również mężczyzn. To poszerzenia żył, które są poskręcane i wydłużone, i nie wracają do swojego kształtu - skóra nad nimi jest cienka, a spod niej widoczne są nabrzmiałe żyły. Przy siedzącym trybie życia, małej (...)

Artykuły: leczenie, medycyna, uroda, zdrowie, żylaki

 
październik
16 '17

Zabiegi rehabilitacyjne? Tylko w Resurs

Zabiegi rehabilitacyjne? Tylko w Resurs

(...) długo cierpią i nie leczą się, inni szukają wyjścia z problemu, udając się do specjalistów. Wiele dolegliwości związanych z układem kostnym, stawami, kręgosłupem leczy się specjalistycznymi zabiegami. Zabiegi typu fala uderzeniowa są (...)

Artykuły: apteki, leczenie, przychodnia, rehabilitacja, resurs, wrocław, zdrowie

 
październik
04 '17

Nie daj się chorobom prostaty

Nie daj się chorobom prostaty

(...) młodszych panów często utrudnia również współżycie seksualne, co bardzo deprymuje mężczyzn, którzy nie chcą rezygnować z tej przyjemności.Warto więc zadbać odpowiednio wcześnie, by urologia choroby prostaty nie pojawiały się. Panowie muszą więc wykonywać (...)

Artykuły: apteki, leczenie, lekarstwa, prostata, rak, urologia