Blog Baltdentica dla stomatologów

 

Nasz blog ma być skarbnicą wiedzy z zakresu biznesu oraz aktów prawnych obowiązujących na stomatologicznym rynku zdrowia.

 
październik
04 '17

Nie daj się chorobom prostaty

Karolina

Karolina

Choroby prostaty dotykają niemalże 20 procent mężczyzn powyżej 60 roku życia. Są one bardzo nieprzyjemne i uciążliwe, gdyż nie pozwalają często normalnie funkcjonować. Przerost gruczołu krokowego utrudnia lub wręcz uniemożliwia oddawanie moczu, a w przypadku młodszych panów często utrudnia również współżycie seksualne, co bardzo deprymuje mężczyzn, którzy nie chcą rezygnować z tej przyjemności.
Warto więc zadbać odpowiednio wcześnie, by urologia choroby prostaty nie pojawiały się. Panowie muszą więc wykonywać regularne badania urologiczne, a także ograniczyć picie alkoholu, palenie papierosów i zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Zapalenie gruczołu krokowego często dotyka też mężczyzn, którzy stosują nieprawidłową dietę bogatą w tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, cukier oraz dania typu fast food. Dieta ta powinna być więc zamieniona na posiłki bogate w świeże warzywa, owoce oraz chude mięso i ryby, w których znajdują się liczne witaminy i minerały mające dobroczynny wpływ nie tylko na prostatę, ale i na resztę organizmu. Z pewnością zmiana ta przysłuży się zdrowiu każdemu mężczyzny bez względu na jego wiek.
Na badania urologiczne do kliniki urologii WUM ( http://www.klinikaurologii.edu.pl ) bezzwłocznie powinni zgłosić się wszyscy panowie, którzy zauważą u siebie prawdopodobne objawy raka prostaty. Choroba ta rozwija się bowiem bardzo wolno, przez co jej szybkie wykrycie  umożliwia jej pełne wyleczenie. Niestety, panowie wciąż wolą ukrywać przed innymi swoje dolegliwości intymne i zgłaszają się do lekarza dopiero wtedy, gdy nie ma już dla nich szans na skuteczną kurację.

apteki
lekarstwa
leczenie
prostata
rak
urologia

frazy kluczowe: apteki, lekarstwa, leczenie, prostata, rak, urologia


 

Warto zobaczyć

Leczenie, Zdrowie, Apteki, Lekarz, Medycyna, Psychoterapia, Sport

Piszą na tym blogu

Joanna, Karolina, Marzena

Archiwum

Marzec 2018, Luty 2018, Listopad 2017, Październik 2017, Wrzesień 2017