Blog Baltdentica dla stomatologów

 

Nasz blog ma być skarbnicą wiedzy z zakresu biznesu oraz aktów prawnych obowiązujących na stomatologicznym rynku zdrowia.

 
marzec
14 '18

Walka z rumieniem

Joanna

Joanna

Każda kobieta pragnie wyglądać i czuć się atrakcyjnie dlatego wiele z nas poświęca sporo czasu na pielęgnację swojego ciała. Nakładamy różnego rodzaju kremy i maseczki, chodzimy na zajęcia taneczne i fitness, ale czasem to nie wystarcza. Zdarza się, że nasze problemy z cerą są na tyle duże, że nie da się z nimi uporać w domowym zaciszu. Niezbędna może okazać się pomoc specjalisty w walce z takimi dolegliwościami jak rumień, którym specjaliści nazywają miejscowe zaczerwienie skóry. 
Przyczyny tego problemu mogą być naprawdę różne, najczęściej wymienia się uwarunkowania genetyczne, długotrwałe stosowanie sterydów, oraz zbyt długie narażanie skóry na szkodliwe dla niej promienie słoneczne. Oprócz tego rumień występuje z przyczyn emocjonalnych a także alergii. Istnieją różne rodzaje rumienia, między innymi rumień dłoni, rumień wędrujący oraz rumień trwały. Skuteczne w walce z tą chorobą jest laserowe zamykanie naczynek krwionośnych. Jest to w pełni bezbolesny i nieinwazyjny dla naskórka zabieg. 
Żeby osiągnąć pożądane efekty należy poddać się serii zabiegów, polecana jest seria od trzech do sześciu zabiegów, powtarzana co trzy, cztery tygodnie. Skóra po zabiegu wymagać będzie od pacjentki szczególnej uwagi. Należy stosować kremy z wysokim filtrem, starać się w ogóle nie narażać skóry na działanie promieni słonecznych, unikać gorących kąpieli, sauny, solarium, kilka dni po zabiegu również basenów, ponieważ chlorowana woda może podrażnić naskórek. Niestety nie każda pacjentka zmagająca się z rumieniem może poddać się temu zabiegowi.
Przeciwwskazania to padaczka, bielactwo, niewyrównana cukrzyca a także łuszczyca. Wyeliminować z zabiegu może też stosowanie kremów z retinolem, leków i ziół, które mają działania światło uczulające jak na przykład ibuprofen, nagietek, czy niektóre antybiotyki i antydepresanty. Jeżeli chcemy poddać się temu zabiegowi powinniśmy zrezygnować również z solarium i samoopalaczy. Tydzień przed zabiegiem nie wolno stosować również aspiryny. 
Jeżeli zmagamy się z problemami z sercem warto zasięgnąć porady swojego kardiologa, aby mieć pewność, że zabieg laserowego zamykania naczynek krwionośnych jest dla nas w pełni bezpieczny. Należy pamiętać, że w walce o naszą urodę najważniejsze jest przede wszystkim zdrowie, dlatego należy zadbać o to, aby zabieg wykonany został w profesjonalnym gabinecie, przez najlepszych specjalistów.
Więcej informacji na http://lemone.pl/pl/10,medycyna,estetyczna

uroda
kosmetyki
wizerunek
leczenie
medycyna
estetyka

frazy kluczowe: uroda, kosmetyki, wizerunek, leczenie, medycyna, estetyka


 

Warto zobaczyć

Leczenie, Zdrowie, Apteki, Lekarz, Medycyna, Psychoterapia, Sport

Piszą na tym blogu

Joanna, Karolina, Marzena

Archiwum

Marzec 2018, Luty 2018, Listopad 2017, Październik 2017, Wrzesień 2017